Zmeny vo vzťahu

Autor: Peter Pecko | 11.10.2015 o 17:30 | (upravené 14.10.2015 o 8:43) Karma článku: 2,52 | Prečítané:  248x

Zamyslime sa nad týmčo vedie ľudí ku zmene správania. Modelová situácia ktorú uvediem sa mi stala preto je to tak trochu podvádzanie pretože viem ako sa skončila.

Takže mám 3 ročný vzťah ktorý v rámci možností harmonicky funguje. V mojom vnímaní je harmonické fungovanie ak:  

  • nevadíme 

  • pomáhame si 

  • vieme sa porozprávať 

  • vieme sa zasmiať 

  • sexnie jeúplne na h***o 

 

Ak sú všetky uvedene body splnené nevidím jediný dôvod prečo by vzťah nemal fungovať. Samozrejme sú tu ešte aj iné príbuzné veci, ja napríklad o sebe často počúvam že som chladný a neviem niekedy prejaviť emócie. Pravda je že keby som ich prejavil vždy keď mám potrebu alebo nutkanie tak by sme sedeli vdepkekaždý večer každý v inej izbe a rozmýšľali nad tým čo je v tomto svete zle. Tieto veci si nechávam na barové posedenie a prípadne sem na blog. Slová lásky ako hovorí vyjadreniam typu "milujem ťa", "ľúbim ťa" a podobne sú pre mňa presne to čo som napísal slová-nič iné.

   Takže čo sa stáva vo vzťahu aby som sa vrátil k predmetu keď sa jeden začne správať inak. Začne to drobnosťami, ako napríklad viacej chodenia von (človek ako ja a snáď každý zdravý jedinec vo viac ročnom vzťahu to vníma ako plus, ergo partner sa zabaví sám a ja mám voľno na vlastné hobby). Potom začnú pribúdať iné veci, medzi ktoré môže patriť doteraz som bol zvyknutý ty navaríš ja nakúpim, kde zrazu ja nakúpim a ono sa to pokazí v chladničke. Ty kupuješ toaletný papier, mydlo a inú drogériu pretože ako žena chodíš proste častejšie do drogéria, kde zrazu dorodím na toalete a zistím že namiesto toaletného papiera na mňa pozerá pochrómovaný držiak a vyzerá ako keby mi chcel podať ruku.

Niečo tu chýbaNiečo tu chýba

   Následne si zanadávam, otvorím dvere a kričím "dones mitoaleťák" samozrejme sám prísť nevie a ako ste si prečítali hore partnerka doma nie je. Možnosti čo v tomto bode spraviť sa zúžili na jedinú spustené nohavice nakotníkochzvliecť, spláchnuť a s okrasou sa presunúť do kúpeľne, vstúpiť do vane a umyť si tú nepeknú časť nejakým medovým sprchovacím revitalizujúcim gélom pretože tvoj "sprcháč" sa minul a včerajšia výzva na jeho doplnenie nebola uskutočnená.

  Niekde v tomto bode ste si všetci isto povedali och bože, ďalší chlap ktorý sa nevie o seba postarať a čaká len na to že ho bude žena obskakovať. Opak je však pravdou, ja ako chlap sa postarám o všetku údržbu v byte a nemyslím tým výmenu žiaroviek (maľujem, brúsim, spílim, vyrobím prakticky čokoľvek), rád napečiem nejakú tortičku, koláč a cez víkendy som väčšinou varieval ja od teplých raňajok až po večeru, s upratovaním nemám problém až na svätyňu každého tvora s penisom a to jeho dúpä - môj pracovnýstôl. Paradoxom v tejto situácii však je to že veľký problém nenastáva tam keď si uvedomíš že si partner neplní povinnosti, ale tam keď zisťuješ že tvoje povinnosti nie sú vnímané/doceňované. U mňa bol bodom zlomu moment, keď som navaril víkendový chuťovku a odmenou bol absolútny nezáujem. Po dvoch troch mesiacoch keď som spával sám väčšinou hladný som bol presvedčený o tom že sme na začiatku konca. A vtedy som sa prvý krát začal pýtať túto otázku čo sa s ľuďmi deje že sa začnú správať inak. Logická odpoveď všetkých ľudí skupinovo kričíme - nevera.

Ale je to skutočne tak, alebo to môže biť jednoduché zistenie že už to nie je to čo chcem? V obidvoch prípadoch je logické aspoň pre mňa urobiť jednu neuveriteľnú vec ..... POVEDAŤ TO! Opäť sa preto dostávam k tomu, že problémom by ani tak nebolo toto všetko, ale skôr to prečo človeka ku ktorému chováme cit necháme tápať v ničote? Keď si nájdeš niekoho iného to nie je tragédia, ja neverím v monogamiu človeka, je absolútne pochopiteľné keď ťa zrazu z ničoho nič to ťahá inde, to sa stáva je OK. Maj však úctu k človeku s ktorým si strávil pár rokov života a povedz mu to. Myslíš si že tým zraníš? že mu ublížiš keď mu povieš pravdu? že s tým prestaneš a všetko bude ako to bolo? Nie nebude pretože ten človek pozná zmenu na tebe, vidí že robíš veci inak ako si robil, pozná ťa žil s tebou. Keď si začínal so svojím partnerom a počas prvého týždňa "vzťahu" by si stretol niekoho iného s kým si viacej rozumieš, je krajší, mávačš-í/ie, bez problémov by si mu to povedal nech nestrácate čas on si nájde rýchlo niekoho s kým mu bude lepšiea ty už máš koniec koncov WIN-WIN pre obidve strany. Tak prečo po rokoch zrazu tá zmena ? Prečo si sa rozhodol sebecky partnerovi ubližovať - nie tým že si ho podviedol alebo ťa prestal baviť ale tým že si mu to nepovedal. Odpoveď nechám na vás a dúfam že vám to niečo dalo. Lúčim sa majte lepší deň ako ja. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

KULTÚRA

BBC bude cez víkend pripravovať reláciu o slovenskej hudbe

World Music Festival v Bratislave pomôže zviditeľniť našu hudbu.


Už ste čítali?